Gossip Girl Türkiye Fan ♡
‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl! 61989223

Türkiye'nin en aktif Gossip Girl Fan Forumu'na Hoşgeldiniz

Sitedeki resimleri görebilmek , linklerden faydalanabilmek , mesajlara cevap verip konu açabilmek için Kayıt Olmanız gerekmektedir.

Admine Ulaş | Facebook Sayfası | Kurallar
‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl! 61989223

Türkiye'nin en aktif Gossip Girl Fan Forumu'na Hoşgeldiniz

Sitedeki resimleri görebilmek , linklerden faydalanabilmek , mesajlara cevap verip konu açabilmek için Kayıt Olmanız gerekmektedir.

Admine Ulaş | Facebook Sayfası | Kurallar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

๑ Gossip Girl Hayranlarının Tek Adresi ๑

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl!

4 posters
YazarMesaj
Queen S.
Gossip Moderatör
Gossip Moderatör
Queen S.

‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl! Empty
MesajKonu: ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl!   ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl! EmptyPtsi Tem. 19, 2010 12:56 pm

Kanal D’nin gençlik dizisi, ‘Küçük Sırlar’, CNBC-e’de tutku halini alan ‘Gossip Girl’ün kötü bir kopyası olmuş! ‘Gossip Girl’deki kimliği belirsiz dedikodu yayıcının yerini twitter, facebook ve cep telefonu mesajlarıyla doldurmaya çalışan ‘Küçük Sırlar’da, barlardan varoşcan Meriç’in yatağındaki tüllere kadar aynı ortam yaratılmak istenmiş!

Sınırsız paraya sahip bir grup gencin aile ve arkadaş ortamındaki yaşamını konu alan dizide tam bir yapaylık hâkim. ‘Paran kadar konuş’ diyenlerin dünyasını yansıtmaya çalışan ‘Küçük Sırlar’da, bu sahtelik arasında varlık göstermeye çalışan burslu varoş çocukları da ihmal edilmemiş. Zengin ama ahlaki değerlerden yoksun ailelerin bu şımarık çocuklarının yaşamlarında yozlaşma ve kıskançlık had safhada! Bu gençlerin gittiği okul da, ‘Paramı alırım, gözlerimi kaparım’ diyen türden olmalı... Okul koridorunda Ali’nin boynuna dolanmakta mahsur görmeyen Ayşegül’ün makyajı da dikkat çekici! Dolaplarda saklanan viski de kötü örneklerden biri. Tek bir öğretmenin veya görevlinin bulunmadığı bu eğitim(!) kurumunda, giyiminden davranışlarına kadar bütün öğrenciler öğrencilikten oldukça uzak. Ders dışında her konuya kafa yoran gençler için nasılsa üniversite sorunu yok. O yüzden de bu konuda tasalanmak sadece Varoş Demir’e düşüyor!
Paranın hâkimiyetinde dostluğun imkânsızlığını göze sokan dizi, lüks otellerde çocuk denecek kızlarla yaşanan rezilliklere nasıl göz yumulduğunu da çok cesurca gösteriyor. Toplumumuzun genel tarzına uzak olsa da, sosyetede boy gösterenlerin yaşamından kesit diyebileceğimiz dizide ne yazık ki, ortamla oyuncuların tavırları uyum sağlayamamış! Yabancı örneğinin aksine giyimler abartılı olduğundan göze batan bir sahtelik hâkim. ‘Küçük Sırlar’ın ilk günden gençlere verdiği sırlar ise ‘Aile, bütün kötülüklerin anasıdır’ ve ‘Ailen mi var, derdin var’ cümlelerinde gizli olsa gerek! Gece kuşağına uymayan çakma dizi, ‘Gossip Girl’ün akıcılığına alışmış gençleri de hayal kırıklığına uğratacak gibi...

*Kim yazdıysa sonsuz tebriklerimi sunuyorum Öpücük

*Kaynak:yg.yenicaggazetesi.com.tr
* Lady in Red
Admin ♣
Admin ♣
* Lady in Red

MesajKonu: Geri: ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl!   ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl! EmptyPtsi Tem. 19, 2010 1:02 pm

Evet süper olmuş =D

teşekkürler
http://gossipgirlturkiye.yetkinforum.com
*Miss Bass
Moderatör
Moderatör
*Miss Bass

MesajKonu: Geri: ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl!   ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl! EmptyPtsi Tem. 19, 2010 6:07 pm

Kim yazdıysa bende tebrik ediyorum
Bir dizi bu kadar mı güzel anlatılır?
teşekkürler
Queen S.
Gossip Moderatör
Gossip Moderatör
Queen S.

MesajKonu: Geri: ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl!   ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl! EmptyPtsi Tem. 19, 2010 6:16 pm

Gazete bir de =D =D
*Miss Bass
Moderatör
Moderatör
*Miss Bass

MesajKonu: Geri: ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl!   ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl! EmptyPtsi Tem. 19, 2010 6:23 pm

Gazete bunu diyossa =D
Queen S.
Gossip Moderatör
Gossip Moderatör
Queen S.

MesajKonu: Geri: ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl!   ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl! EmptyPtsi Tem. 19, 2010 6:39 pm

Evet =D
little queen.*
Aktif Üye
Aktif Üye
little queen.*

MesajKonu: Küçük Sırlar dizisinde bir "Dedikoducu Kız" eksik !    ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl! EmptySalı Tem. 20, 2010 6:12 pm

Yorum Haber: Ayşe Duygu Atasoy / Televizyon Gazetesi.com
Dün akşam bir gençlik dizisi daha Kanal D ekranlarında izleyiclerle buluştu: Küçük Sırlar.
Daha ilk fragmanını izlediğimden beri merakla bekledim. Bana bir yabancı diziyi anımsatıyordu ama önyargılı olmak istemedim. 'Bu dizi uyarlamadır, orjinal değildir' diye bakmak istemedim.
Keşke yanılsaydım...
"Gossip Girl" dizisi yani "Dedikoducu Kız" 2007'de yapılmış bir gençlik ve moda dizisidir. Bu dizi de Cecily von Ziegesar'ın Amerikan gençlik romanı serisinin 1. romanından uyarlanmıştır.
Hem kitapta hem de dizide; her şeyden haberdar olan ve henüz kim olduğu bilinmeyen bir "Dedikoducu Kız'ın" ağzından anlatım var.
Manhattan'ın en zengin gençleri, özenilen sıradışı hayatları, dramatik aşk ilişkileri ve sorunları...
Dedikodular ise Dedikocu kız tarafından Twitter'dan paylaşılıyor. Hem de kendilerinin bile haberi olmadan. Dizi de öncelikle Blair Waldorf ve en yakın arkadaşı Serena Van Der Woodsen'ın hayatı etrafında dönüyor.
Dedikoducu Kız ile Küçük Sırlar arasında ki benzerlikler şaşırtıcı derece fazla. Hani bir şeyden esinlenilir de, aynısı alınmaz.
Karekterler bile neredeyse aynı. Sadece kişilik özellikleri olarak değil, görüntüleri bile aynı. Serena Von Der Woofsen; Dedikoducu Kız'da sarışın, uzun boylu ve oldukça güzel...
Bizim dizimizin baş karakteri: Su (Sinem Kobal); Sarışın, uzun boylu ve o da oldukça güzel...
Aile hayatları biraz farklı tabi. Burası Türkiye ne de olsa ama ikiside ilgi odağı, iyi kalpli ve görünen hayatları kusursuz.
Blair karakterini biraz değiştirmişler. Serana'nın en yakın arkadaşı Blair, karakter olarak Ayşegül'e benziyor; plancı, çıkarcı ve pek arakadaşı olmayan. Fakat Küçük Sırlar'da Su'yun en yakın arkadaşı Arzu; fazla güçlü değil ama Blair gibi kıskanç. Blair en yakın arkadaşına zarar vermezken Arzu Su'ya zarar verebilecek bir karakter. Zaten ilk bölümde de bunu gördük.
Her iki dizide de, bu gösterişli dünyanın dışında kalan ve okulda dışlanan iki karakter var. Bunlar bir ağabey ve onun bir kız kardeşi... Aynı Dedikoducu Kız da olduğu gibi. Dedikoducu Kız'daki Dan ve Jenny, Küçük Sırlar'da ki Demir ve Meriç olmuş...
Küçük Sırlar'daki Su ile Demir, çıkmaya başlarlarsa dizinin senaryosu da aynen alınmış demektir.
Birçok benzerlik daha var. Dedikoducu Kız'ı yani Gossip Girls'ü izlemiş olanlar bunları görecektir.
Karakter farklılıkları elbette ki var, olmalı da. Dediğim gibi aile yaşantıları, aile sorunları bizim kültürümüze adapte edilmiş.
Gelelim gözüme takılan bazı küçük farklılıklara. Dedikoducu Kız'da dedikodular bilinmeyen bir kişi tarafından Twitter aracılığıyla duyuruluyordu. Küçük Sırlar'da ise dedikodular şimdilik kulaktan kulağa... Bunun nedeni Türk izleyicisinin Twitter'a biraz yabancı olması olabilir.
Ancak; karakterlerin gerçek bir Twitter kullanıcısı olduğunu söylemeden edemeyeceğim. Dizide yazılan Twittler hesapları, gerçekte de Twitter'da mevcut.
Bir de, çok eleştirileceğini düşündüğüm bir konu daha var, kıyafetler. Daha 18 yaşına gelmemiş liseli gençlerden bahsediyorum.
Dedikoducu Kız'da da böyleydi ama burası Türkiye, söylemeden geçemeyeceğim. Çünkü dizi karakterlerin ölümlerine cenaze töreni hazırlayan, arkalarından yas tutan bir ülkeyiz. Şimdi bu diziyi gençlerimiz benimserse, ki öyle olacağından pek kuşkum yok, katakterler oldukça güzel, kıyafetler desen son moda ve dedikodunun alası var. Yani gençler tarafından benimsenirse, liseli kızlarımız jartiyer gibi çorap giyip topuklu ayakkabıyla okula gelmeye kalkarlarsa ne olacak?
İsterdim ki, bunun sadece bir "dizi" olduğunu unutmayalım. Eğlenmek, gülmek bazen de düşünmek için izleyelim ama nedense öyle olmayacağını düşünüyorum.
Merakla beklediğim bu diziden de hüsrana uğradım.

Bu ülkenin dizilerine biraz orjinallik gerek!
Queen S.
Gossip Moderatör
Gossip Moderatör
Queen S.

MesajKonu: Geri: ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl!   ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl! EmptyPerş. Tem. 29, 2010 1:03 pm

Kesinlikle..
*Miss Bass
Moderatör
Moderatör
*Miss Bass

MesajKonu: Geri: ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl!   ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl! EmptyPerş. Tem. 29, 2010 1:25 pm

Çakmalar zaten sezonuda 1 miş galibaa (İşte buna sevindim =Dwink
Queen S.
Gossip Moderatör
Gossip Moderatör
Queen S.

MesajKonu: Geri: ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl!   ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl! EmptyPerş. Tem. 29, 2010 1:31 pm

Rtürk'e de şikayet ettim dizideki kötü içeriği ama onlar için önemli olan reyting Kızgın
*Miss Bass
Moderatör
Moderatör
*Miss Bass

MesajKonu: Geri: ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl!   ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl! EmptyPerş. Tem. 29, 2010 1:40 pm

Doğru(Rtük Noo. )
Bir yerde gördüm dizinin reytingi tavan mı yapmış neymişş ...Ama ben inanmadım tabi yada inanmak istemedim ...
Queen S.
Gossip Moderatör
Gossip Moderatör
Queen S.

MesajKonu: Geri: ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl!   ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl! EmptyPerş. Tem. 29, 2010 1:43 pm

Evet! Kızgın

İnşallah dediğin gibi 1 sezondur sadece..
*Miss Bass
Moderatör
Moderatör
*Miss Bass

MesajKonu: Geri: ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl!   ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl! EmptyPerş. Tem. 29, 2010 1:44 pm

Facebook 'ta gördüm yaa iğrrennçç bir şürü kişi beyenmiş (Neresini beyendilerse)
Queen S.
Gossip Moderatör
Gossip Moderatör
Queen S.

MesajKonu: Geri: ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl!   ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl! EmptyPerş. Tem. 29, 2010 1:48 pm

Evet..! İğrençlik yaa! Şu ayşegül mü her neyse onda kırmızı ruj o kadar iğrenç duruyorki!
*Miss Bass
Moderatör
Moderatör
*Miss Bass

MesajKonu: Geri: ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl!   ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl! EmptyPerş. Tem. 29, 2010 1:50 pm

Bide var ya o kızı lafta Blair her gün aynı saç modeli ve aynı rujlar Noo.
Queen S.
Gossip Moderatör
Gossip Moderatör
Queen S.

MesajKonu: Geri: ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl!   ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl! EmptyPerş. Tem. 29, 2010 1:54 pm

Evet! Bir de Blair'ın okul eteği dizlerinin altındayken o kızınki nerde! Nasıl bir okulsa(!)
*Miss Bass
Moderatör
Moderatör
*Miss Bass

MesajKonu: Geri: ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl!   ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl! EmptyPerş. Tem. 29, 2010 2:00 pm

Doğru yani hiç giymeden çıksalardı bari Kızgın
Queen S.
Gossip Moderatör
Gossip Moderatör
Queen S.

MesajKonu: Geri: ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl!   ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl! EmptyPerş. Tem. 29, 2010 2:03 pm

Komik yaa.. Blair bile daha iyi davranıyordu takımındakilere.
Ve özellikle Jenny yaptıkları kız! Jenny Blair'a isyan etmiş bir kızken o ne eziklik yaa Hahah
*Miss Bass
Moderatör
Moderatör
*Miss Bass

MesajKonu: Geri: ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl!   ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl! EmptyPerş. Tem. 29, 2010 2:06 pm

Bencede sana %100 katılıyorumm o Jenny yerine geçen kız kadar ezik görmedim desem yalan olmaz yanı Kızgın
Queen S.
Gossip Moderatör
Gossip Moderatör
Queen S.

MesajKonu: Geri: ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl!   ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl! EmptyPerş. Tem. 29, 2010 2:11 pm

Bir de Jenny Blair'a bile kafa tutmuş bir kız. Her karakteri ezikleştirmişler. Özellikle Serena :(
*Miss Bass
Moderatör
Moderatör
*Miss Bass

MesajKonu: Geri: ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl!   ‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl! EmptyPerş. Tem. 29, 2010 2:15 pm

Evet =D o yüzden izlenmeye deymez bir dizi ve insallah hemen final yaparlarr ..
Öyle umutediyorum ....

‘Küçük Sırlar’, çakma Gossip Girl!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Küçük Sırlar’ın yeni Lisesi
» 'ÇAKMA Sapan küçük Kltklar...
» Kıvanç Küçük Sırlar hakkında konuştu !
» Küçük Sırlar'a Veto!
» ANTİ Küçük Sırlar Çalışmalar