Gossip Girl Türkiye Fan ♡
Harry Potter and Deathly Hallows(Ölüm Yadigarları) 61989223

Türkiye'nin en aktif Gossip Girl Fan Forumu'na Hoşgeldiniz

Sitedeki resimleri görebilmek , linklerden faydalanabilmek , mesajlara cevap verip konu açabilmek için Kayıt Olmanız gerekmektedir.

Admine Ulaş | Facebook Sayfası | Kurallar
Harry Potter and Deathly Hallows(Ölüm Yadigarları) 61989223

Türkiye'nin en aktif Gossip Girl Fan Forumu'na Hoşgeldiniz

Sitedeki resimleri görebilmek , linklerden faydalanabilmek , mesajlara cevap verip konu açabilmek için Kayıt Olmanız gerekmektedir.

Admine Ulaş | Facebook Sayfası | Kurallar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

๑ Gossip Girl Hayranlarının Tek Adresi ๑

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Harry Potter and Deathly Hallows(Ölüm Yadigarları)

4 posters
YazarMesaj
*Miss Bass
Moderatör
Moderatör
*Miss Bass

Harry Potter and Deathly Hallows(Ölüm Yadigarları) Empty
MesajKonu: Harry Potter and Deathly Hallows(Ölüm Yadigarları)   Harry Potter and Deathly Hallows(Ölüm Yadigarları) EmptyC.tesi Ekim 30, 2010 5:26 pm

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları (Harry Potter and the Deathly Hallows) J. K. Rowling'in yazdığı Harry Potter serisinin yedinci ve son kitabı. İngilizce baskısı 21 Temmuz 2007 tarihinde yayımlandı. Kitap, Sevin Okyay ve Kutlukhan Kutlu tarafından Türkçeye çevrildi ve Yapı Kredi Yayınları tarafından 9 Ekim 2007 günü saat 10:00'da piyasaya sürüldü.

Amerikan basımının kitap kapağını Mary GrandPré hazırlamıştır. Türkçe baskısında 690 sayfa olan kitap, İngiltere baskısında 608 sayfa, Amerikan baskısında 759 sayfadır. Kitap İngilizce baskının yayımlanmasının ardından ilk 24 saatte 11 milyon satmıştır.[1]

Kitabın Türkçe başlığının "Harry Potter ve Ölümcül Takdis" olacağına ilişkin söylentilere rağmen kitap Türkçe'de "Harry Potter ve Ölüm Yadigârları" ismiyle yayımlandı.
Hortkuluklar Aranırken [değiştir]

Kitabın başlarında Bill ile Fleur'un düğünü olur. Fakat Ölüm Yiyenler düğünü basar; Harry, Ron, Hermione ve diğerleri Bakanlık'ın Voldemort tarafından ele geçirildiğini ve Sihir Bakanı Rufrus Scrimgeour'un öldürüldüğünü öğrenirler.

İlk önce Tottenham Court Road'a giderler. Bir kafeye oturarak olup bitenleri değerlendirirken iki Ölüm Yiyen'in saldırısına uğrarlar.Harry, Ron ve Hermione Hortkulukların peşine düşerler. İlk önce Grimmauld Meydanı 12 Numara'ya gider ve Kreacher ile konuşurlar. R.A.B.'ın aslında Sirius'un kardeşi Regulus olduğunu öğrenirler. Regulus, Slytherin'in madalyonunu (Hortkuluklardan bir tanesi) Kreacher'a saklaması için vermiş, fakat Mundungus kolyeyi çalmış ve Dolores Umbridge vermek zorunda kalmıştır. Harry, Ron ve Hermione Sihir Bakanlığı'na kılık değiştirerek girerler ve orada, Ruh Emici'lerin gücünü kullanarak Muggle ana-babadan doğma büyücü ve cadıları tespit etmeye çalışan Umbridge'den, Hortkuluğu çalarlar. Bu esnada da Muggle ana-babadan doğmakla suçlananların bir çoğunu kurtararak oradan kaçarlar.

Bakanlık'tan Buharlaşarak kaçmaya çalışırken Ölüm Yiyen ve aynı zamanda Bakanlık'ta bulunan Yaxley Hermione'nin elini tutar yani onlarla birlikte Buharlaşır, Hermione ondan elini zor kurtarır ve bu yüzden Sirius'un evi yerine bir ormana Buharlaşırlar. Çünkü artık Yaxley ve diğer Ölüm Yiyenler Grimmauld Meydanı 12 numaraya girebileceklerdir. Mecburen orada kamp kurarlar ve kılıcı bulup Hortkuluğu yok edene kadar orada kalırlar.

Harry ve Ron onlar çadırdalarken kavga ederler.Ron Harry'nin pek bir şey bilmediğini düşünmektedir. Ron gruptan ve oradan ayrılır. Bunun üzerine Harry ve Hermione tek başlarına Godric's Hollow'a giderler. Voldemort'un yılanı Nagini(Bathilda Bagshot kılığında) ile karşılaşırlar. Hermione'nin yılana yaptığı Confringo Büyüsü yerden seker ve Harry'in asası kırılır. Kaçarlar. Harry Hermione'nin asasını alır. Bu arada Harry bir akşam çadırda nöbet tutarken Maral(dişi geyik(ceylan)) şeklinde bir Patronus gelir ve Harry onun peşinden giderek Gryffindor'un kılıcını bulur (bu arada o maralı Harry'ye yardım etmek üzere Snape yollamıştır). Kılıç bir buz kütlesinin arkasındadır, Harry buzu kırıp soğuk suyun içine girer ve tam boğulmak üzereyken Ron gelip onu kurtarır.Ayrıca Ron Hortkuluk'u da yokeder. Böylece Ron, Harry ve Hermione tekrar barışırlar.

Edit:Bir Harry Potter hayranı olarak sabırsızlıkla bekliyorum

Queen S.
Gossip Moderatör
Gossip Moderatör
Queen S.

MesajKonu: Geri: Harry Potter and Deathly Hallows(Ölüm Yadigarları)   Harry Potter and Deathly Hallows(Ölüm Yadigarları) EmptyC.tesi Ekim 30, 2010 5:34 pm

teşekkürler
*Miss Bass
Moderatör
Moderatör
*Miss Bass

MesajKonu: Geri: Harry Potter and Deathly Hallows(Ölüm Yadigarları)   Harry Potter and Deathly Hallows(Ölüm Yadigarları) EmptyC.tesi Ekim 30, 2010 5:39 pm

Rica ederim =D Harry Potter sever misin ??
* Lady in Red
Admin ♣
Admin ♣
* Lady in Red

MesajKonu: Geri: Harry Potter and Deathly Hallows(Ölüm Yadigarları)   Harry Potter and Deathly Hallows(Ölüm Yadigarları) EmptyC.tesi Ekim 30, 2010 11:34 pm

Ben severim =D Arkadaşlarla birlikte gitcez . Ekşınn doluu =D Yess
http://gossipgirlturkiye.yetkinforum.com
*Miss Bass
Moderatör
Moderatör
*Miss Bass

MesajKonu: Geri: Harry Potter and Deathly Hallows(Ölüm Yadigarları)   Harry Potter and Deathly Hallows(Ölüm Yadigarları) EmptyPaz Ekim 31, 2010 4:03 pm

Tabikii =D Lord Voldemort kötü planlar kuruyo =D Gitmesem çatlarımm
mystery_g
Gossip Moderatör
Gossip Moderatör
mystery_g

MesajKonu: Geri: Harry Potter and Deathly Hallows(Ölüm Yadigarları)   Harry Potter and Deathly Hallows(Ölüm Yadigarları) EmptyPaz Ekim 31, 2010 6:11 pm

Ben de Harry Potter hastasıyım . =D Ama bir dergide hafızayla ilgili bir hastalığı olduğunu okumuştum . Çok üzülmüştüm . Düzelmiş demek ki . (: Çok sevindim . Sabırsızlanıyorum izlemek için ; arkadaşlarla gidicez . =D

Bu arada tesekkürler . (:
*Miss Bass
Moderatör
Moderatör
*Miss Bass

MesajKonu: Geri: Harry Potter and Deathly Hallows(Ölüm Yadigarları)   Harry Potter and Deathly Hallows(Ölüm Yadigarları) EmptyPaz Ekim 31, 2010 7:20 pm

Rica ederim canım =D Çevremde çok HP hayranı yok =D Evet o hastalığı bnde dydum :/ Ama şimdi iyileşti video eklemesini bilmiyorum bilseydim fragmanını yüklerdim =D

Yaşasın Harry Potter =D

Harry Potter and Deathly Hallows(Ölüm Yadigarları)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Harry Potter Ve Melez Prens
» Sohodolls - Prince Harry
» Harry Winston Court Of Jewels Recreation Launch